Na czym polega leczenie bólu?

16.03
2019

Specjalne techniki masażu

 

Najprostszą formą leczenia bólu jest masaż. Zwykle masaż kojarzy się z relaksem, ale to błędne przekonanie, gdyż istnieją różne formy masażu leczniczego. Po lekkim urazie pierwszym odruchem jest rozmasowanie bolącego miejsca. Jest to bardzo trafna reakcja, gdyż masaż pobudza krążenie, zmniejsza obrzęk i w efekcie zmniejsza dolegliwości.

 

Odpowiednie techniki masażu leczniczego pozwalają rozluźnić mięśnie osób prowadzących siedzący tryb życia lub pracujących w postawie wymuszonej przez znaczną część dnia. Działają również kojąco na usztywnienia spowodowane stresem, który przecież dotyczy nas wszystkich. Jednak masaż wspomaga leczenie także poważniejszych dolegliwości. Podczas rehabilitacji kontuzji, takich jak złamania, skręcenia i inne urazy, masaż łagodzi stany zapalne, a więc jedną z najczęstszych przyczyn bólu.

 

Chiropraktyka

 

Inaczej zwana terapią manualną, pozwala zniwelować ból nie tylko mięśni, ale również stawów oraz zmniejszyć dolegliwości o podłożu neurologicznym, jak na przykład rwa kulszowa. Założeniem terapii manualnej jest poprawa ułożenia kości w stawie. Bardzo ważne jest w niej indywidualne podejście do pacjenta. Techniki leczenia bólu dobrane są w zależności od odcinka kręgosłupa czy poszczególnych grup mięśni i stawów, a także dostosowywane są do potrzeb konkretnego pacjenta.

 

Fala uderzeniowa

 

Ta metoda leczenia bólu polega na nieinwazyjnym działaniu falami akustycznymi. Wspomaga regenerację po urazach oraz w stanach zapalnych. Stanowi doskonałe uzupełnienie terapii manualnej.

 

Schorzenia, które można leczyć falą uderzeniową:

łokieć tenisisty i golfisty,
ból ścięgna Achillesa,
bóle barków i bioder,
zapalenia przyczepów ścięgien i wiele więcej.
Warto wiedzieć, że z bólem nie trzeba się zmagać w samotności, w zaciszu domowym. Istnieją specjaliści pomocni w tego typu terapii, a szeroki wachlarz metod pozwala na indywidualne podejście do problemu.

 

Powrót